Przeskocz do treści

OGRÓD „ZAKĄTEK ZIELENI”

Dzięki Programowi „Działaj Lokalnie” zostanie utworzony ogród  o nazwie „Zakątek Zieleni” realizowany w Obornikach przy ul. Droga Leśna 60.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Wspólnota Wolontariuszy „Ludzki Gest” im. Jana Pawła II w Obornikach.

Nowy ogrodowy teren ma służyć jako miejsce terapii, wypoczynku i integracji społecznej. Pobyt w takiej naturalnej strefie da poczucie spokoju i harmonii osobom zmagającym się z chorobami czy  niepełnosprawnością. „Zielony Zakątek” będzie miejscem, w którym kontakt z roślinami, możliwość spotkań i perspektywa wykonani drobnych prac w ogrodzie pozwoli na aktywny odpoczynek i relaks.

Utworzenie warunków do wypoczynku i drobnych prac w ogrodzie ma na celu poprawić samopoczucie, zwiększyć sprawność fizyczną i umysłową, ponieść poczucie własnej wartości i przydatności społecznej. Uczestniczenie w czymś ważnym, pomoże w nawiązaniu nowych przyjaźni i dostarczy pozytywnych emocji.

Odbiorcom projektu będą osoby starsze i z niepełnosprawnością korzystający z usług opiekuńczych Spółdzielni Socjalnej „Uciec Dysforii” ,  Fundacji „Na prostej drodze”, beneficjenci i pracownicy Centrum Wsparcia Rabbuni, a także podopieczni Dziennego Domu Opieki Medycznej.